Relacje z konferencji
2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 

KNWS'12

16-17 maja 2012 r.
Przylep k. Zielonej Góry

W dniach 16-17 maja 2012 roku w hotelu Fantom w Przylepie koło Zielonej Góry na terenie lotniska Aeroklubu Ziemi Lubuskiej odbyła się dziewiąta już Konferencja Naukowa oraz Warsztaty Szkoleniowe Instytutu Informatyki i Elektroniki „Informatyka - sztuka czy rzemiosło” KNWS’12. Patronat nad konferencją objęli: Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego, Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej oraz Oddział Wielkopolski Polskiego Towarzystwa Informatycznego.


Otwarcie Konferencji przez prof. M. Adamskiego


W śród uczestników konferencji znaleźli się zarówno pracownicy Wydziału Elektrotechniki Informatyki i Telekomunikacji jak i przedstawiciele innych polskich ośrodków naukowych. Najlepsze z zaprezentowanych referatów naukowych zostaną opublikowane w renomowanych czasopismach naukowych.


Sesja naukowaWystąpienia


W czasie Konferencji odbyły się dwie sesje specjalne. W czasie sesji specjalnej UKE poruszano wiele interesujących zagadnień dotyczących emisji cyfrowych programów telewizyjnych, działalności Urzędu Komunikacji Elektronicznej, przedstawiono również praktyczne aspekty obioru naziemnej telewizji cyfrowej.


Michał Półtorak – Dyrektor Delegatury UKE w Zielonej Górze


Uczestnicy mieli również możliwość przyjrzenia się z bliska ruchomej stacji pomiarowej, służącej m.in. do monitorowania i lokalizacji sygnałów radiowych. Stacja jest nieocenionym narzędziem pomiarowym dla Urzędu Komunikacji Elektronicznej do wykonywania swoich statutowych obowiązków w zakresie kontroli widma częstotliwości.


Ruchoma stacja pomiarowa


Druga sesja specjalna została zorganizowana przy współudziale firmy Sygnity. W jej trakcie zostały przeprowadzone finałowe rozgrywki konkursu Robocode. Finał był doskonałą okazją dla studentów Uniwersytetu Zielonogórskiego do zaprezentowania swoich umiejętności programistycznych. Zadaniem uczestników było napisanie kodu źródłowego robota, który walczy na arenie z podobnymi do siebie przeciwnikami. Zwycięzcy otrzymali od sponsora atrakcyjne nagrody.


Walka robotów podczas finału konkursu RobocodeWręczenie głównej nagrody zwycięzcom konkursu Robocode – Samsung Galaxy Tab 8.9


Podsumowując, należy wspomnieć również o Sponsorach, bez których to nie była by możliwa organizacja Konferencji KNWS'12. Były to firmy: Calmet Spółka z o.o., embeDes - Embedded Systems Design, Hertz Systems Ltd Sp. z o.o., Satmania, StramSoft Sp. J. oraz Sygnity.

Andrzej Popławski

 

UZ IIE